Strok Hesabı

Teleskopik silindirlerin, kasadaki yükü en verimli şekilde boşalmaları için, silindir tam açık seviyedeyken kasa ve şase arasındaki tavsiye edilen minimum açı 43°, maksimum açı 57° dir. Fakat kasaya atılan yük türünün akışkan veya yapışkan türde olmasının da yükün daha kolay boşaltılması açısından önemli olduğu da unutulmamalıdır.

Boşalma açısı için gerekli olan silindir stokunun yaklaşık olarak hesaplanması için gerekli olan formül aşağıda verilmiştir. Ayrıca bu formül doğrultusunda kasa boyuna göre olması gereken strok veya strok yüksekliğine göre kasa boyunun olması gereken değerleri tablolarda belirtilmiştir.

CT = Gerekli Strok
C = Kasa ve silindir arasındaki montaj açısı değeri
DP = Kasa pimi ve silindir pimi ve arasındaki mesafe (mm)

Gerekli strok = CT = C X DP

Strok Hesabı


HİZMETLERİMİZ

Fason Torna İşleri

Şirketimiz bünyesinde Fason Torna İşleri yapılmaktadır... Devamı >>

Krom Kaplama

Es Hidro-Tek olarak Eskişehir'de krom kaplama konusunda hizmet vermekteyiz... Devamı >>

KURUMSAL

1982 yılında torna atölyesi olarak kurulan işletmemiz 1990 yılına kadar talaşlı imalat ve dişli pompa imalatı yapmıştır. Talepler doğrultusunda 1990'dan günümüze ürün çeşitliliğini artırarak teleskopik silindir, hidrolik silindir, hidrolik pompa, iş makinesi silindirleri, hidrolik kamyon damper silindirleri, ziraat makineleri hidrolik silindirleri, hidrolik ünite, hidrolik pres ve talaşlı imalat konularında hizmet vermeye başlamıştır. Devamı >>